עבירות אלימות

המונח "עבירות אלימות" מכיל בחובו מנעד רחב של מקרים, כאשר מצד אחד של הסקאלה מצויות עבירות קלות מסוג עוון שהעונש שהוקצב להן בחוק הינו עד 3 שנות מאסר כגון עבירה הנקראת "תקיפה סתם" ומתייחסת למקרים בהם תקף אדם את רעוהו בסתירה, היינו לא באמת נגרמה פה חבלה – אבל עצם הפגיעה בגופו של השני הרי שמדובר במעשה אסור, ומן העבר השני מצויות העבירה החמורה ביותר בספר החוקים – רצח, אשר העונש עליה הינו מאסר עולם.

בתווך מצוי מנעד עבירות רחב, אשר החומרה של כל מקרה נלמד מהנסיבות שלו כגון מידת הנזק שנגרם לקורבן, האם התקיפה בוצעה בחבורה, האם התקיפה בוצעה כנגד חסר ישע, האם התקיפה בוצעה כנגד בן משפחה.

כאן אגב המקום לציין כי תחום האלימות במשפחה (מוכר יותר בקיצור "אלמ"ב") הינו תחום אשר המחוקק קבע בו חומרה מיוחדת, לאור העובדה שהבית והמשפחה אמורים להוות משענת עבור בני המשפחה, ואם אחד מהם שבר את הטאבו הזה כלפי מי מבני המשפחה האחרים (בעל כלפי אשתו, הורים כלפי הילדים) הרי שהחוק רואה בכך חומרה מיוחדת כשלעצמה.

יתרה  מזאת פלוני שתקף מי מבני משפחתו הגרעינית קרי בת זוג או ילדים, הוא לא יוכל יהיה להסתמך על ההגנה שבסעיפים 3 ו-4 לפקודת העונשין לפיהם בן זוג וילדים לא יכולים להעיד זה כנגד זה.

תלונות שווא:

למרבה הצער, בימינו, נפוצים המקרים בהם במסגרת הליכי גירושין מקבל אחד הצדדים עצת אחיתופל מעורך דינו, ומלבד מהליך הגירושין, נוקט כנגד הצד השני בהליכים פליליים באמצעות הגשת תלונות שווא למשטרה.

משרדנו עוסק לא מעט בתיקים אלו, ופעם אחר פעם נתקל בצער בגברים ונשים מקסימים אשר נקלעו שלא ברצונם או בטובתם להליכים פליליים רק בגלל שהצד השני רוצה לייצר עבור עצמו רווחים בתיק הגירושין, ולהציג את בן או בת הזוג כאלים ומסוכן עבורו ועבור הילדים המשותפים.

במקרים כגון אלה – חשוב שעורך הדין הפלילי ועורך הדין המייצג בהליך הגירושין יגבשו אסטרטגיה משותפת, אחרת, צעד שיכול להיחשב כהישג בהליך הפלילי עלול להוות פגיעה קשה בתיק הגירושין. המלצתי הראשונה תהיה תמיד לא להודות במה שלא עשיתם – אך ישנם מקרים בהם כדאי לקנות להמיר את הסיכון בסיכוי, דהיינו להודות במשהו משהו מופחת שיפחית את הסיכון למינימום. אבל, גם במקרה של הסדר טיעון וגם אם מנסחים כתב אישום מתוקן – יש לעשות זאת בשים לב להשפעתו על ההליכים בדיני המשפחה ובתיאום עם עוה"ד המייצג בתיק המשפחתי.

הגיעו לידי תיקים פליליים אשר טיפלו בהם מיטב עורכי הדין הפליליים, אך בשל ההסתכלות החד מימדית שלהם – כ"פליליסטים" הם גרמו שלא ברצונם ומבלי לשים לב, נזק עצום ללקוח שלהם במישור המשפחתי – נזק שלא תמיד ניתן היה לתקן.

משרדנו עובד בצמוד למשרדי עוה"ד המובילים בתחום דיני המשפחה על מנת להעניק ללקוחותינו מענה מקיף ואיכותי במטרה להביא לתוצאה הטובה ביותר עבור הלקוח ובני משפחתו.

 
 

שתף את הכתבה >>>>

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email
תוכל לרשום לי הערה כאן למטה